נכס דיגיטלי – מה זה אומר ואיך זה משפיע על ההכנסות?

בחודשים האחרונים, אחרי התפתחות של מגפת הקורונה, עולם העסקים חווה שינוי אדיר. רב העסקים התחילו לעבור לעולם הדיגיטלי. הרי כל העולם נמצא במצב של אי וודאות, מכוון שנגיף עדיין קיים ועוד לא נמצאו תרופה או חיסון. לכן גם המציאות מאוד דינאמית ומשתנה מרגע לרגע. פעם כלי תקשורת מדווחים על כך שיש רגיעה בשטח ושממשלה אישרה שורה של הקלות, יומיים לאחר מכן מדווח כבר על כך, שחלה עלייה בתחלואה והממשלה שוקלת, על הטלת הגבלות במוקדי ההתפרצות.

בוודאי, שזה מבלבל לא רק את הלקוחות אלא גם את בעלי העסקים, לכן בעלי העסקים, שעדיין לא היה להם נכס דיגיטלי הפנו את כל המאמצים לאחד כזה. כמובן, שהיו עסקים, שכלל לא תכננו לעבור לעולם הדיגיטלי, אך בשביל לשרוד את המשבר הם נאלצו לבצע צעד זה. אין צורך להזכיר את בעלי העסקים, שמזמן היו מנהלים אתרי מכירות והתרגלו כבר לעבודה און ליין, אלא הגבירו את הפעילות ועשו מאמצים רבים, לצורך קידום העסקים ברשת.

נכס דיגיטליהיום נתייחס לעסקים, שנאלצו בפעם הראשונה לצאת לעולם הדיגיטלי. הדבר הראשון, שרב בעלי העסקים עשו, זה הקמת אתר מהר ככל האפשר. לכן בתקופת הקורונה, ראינו באוויר אתרים, שהיו בהרצה, שהעיצוב עדיין לא הושלם במאה אחוז, אולי עדיין לא כל המוצרים היו מופיעים בקטלוגים, אבל בכל זאת נוכחות ברשת כבר הייתה. לצורך זה חייבים לעבור 3 שלבים, אומנם לא פשוטים אבל הכרחיים: בחירה ורכישת דומיין, בחירת חבילת אחסון אתרים, הקמת אתר על ידי בונה אתרים, מתכנת או כל גורם מקצועי אחר, שמתמצא בעניין. והינה זה בא – אתם בעלי נכס דיגיטלי.

לאחר שהאתר עלה לאוויר, אתה יכולים להירשם לעשות פרסום ממומן בעזרת פלטפורמות של גוגל או פייסבוק, כמו כן תפתחו עמוד עסקי בפייסבוק, ותוסיפו את העסק שלכם למאגרי עסקים בגוגל, אם עוד לא עשיתם את זה. אם כבר עסק שלכם מופיע בגוגל ביזנס, אז אל תשכחו לעדכן את הפרטים, כולל קישור לאתר.

שתפו את האתר שלכם בין בני המשפחה, בין החברים, תמצאו בפייסבוק קבוצות של אותה עיר או אזור, שבו נמצא העסק. לפעמים בקבוצות מקומיות גם יש יום מסוים, שניתן בו לפרסם את העסק, אז תבדקו עם הנהלת הקבוצה מתי הוא מתקיים ותפרסמו.

דבר נוסף שאליו צריך לשים לב, זה קידום אתרים אורגני. זה בעצם מה שעוזר לאתר שלכם להופיע בתוצאות החיפוש, במקרה שלנו בגוגל. תמיד ישנה אופציה לפנות למקדם אתרים מקצועי, שיתפקד למשימה. אבל במידה וכרגע אין לכם תקציב לכך, תוכלו לעבור סדנאות, שבהן תלמדו לקדם את האתר בעצמכם בעזרת כלים בסיסיים שתכירו.

אז אל תחכו, צאו לדרך כבר עכשיו.