מחשב קרס מה עושים?

מחשב קרס מה עושים? זאת שאלה בדרך כלל שמתעוררת אצל אנשים, שלא מזמן נכנסו לתחום הדיגיטלי. בדרך כלל אצל אנשי מקצוע נהוג לעשות גיבוי לכל הפרויקטים ועבודות שהם עושים. כולם מבינים, שאפילו הציוד הכי הכי מתקדם יכול יום אחד להתקלקל ואז אותו איש מקצוע יהיה במצב לא נעים, בלשון המעטה. כבר לא נדבר על כך, שמידי יום אנחנו קוראים ושומעים על מתקפות הקרים רבות ופריצות, על עוד אתרים עוד אתרים שנפרצו. אין גם הפרדה, נפגעים אתרים קטני וגדולים כאחד ואת המידע שהיה בהם הושמד או במקרים אחרים כל הקבצים נעולים ולא ניתנים לשימוש.

מחשב קרס מה עושים

לכן, מאוד חשוב להגן על המידע ולעשות גיבוי לכל הקבצים החשובים ויפה שעה קודם. כיום קיימים אפשרויות גיבוי שונות ומומלץ ללכת על שילוב מנצח: גיבוי בענן וגיבוי מקומי. כאשר אנחנו מדברים על בן אדם פרטי, שרב הקבצים החשובים אצלו זה תמונות וסרטוני וידאו מאירועים משפחתיים, אז יכול להיות שבהחלט יספיק גיבוי בכונן חיצוני, עם כי זה לא הכי נוח וזמין רק במידה והכונן החיצוני נמצא לידכם. אבל אם נדבר על אנשים אשר נותנים שירות בתחום הדיגיטלי אז חשוב להקפיד לבצע גיבוי על בסיס יומי, כך במידת הצורך תמיד תוכלו לבצע שחזור מידע בכמה צעדים פשוטים.

המלצות

בדרך כלל מומלץ לבחור בשירותי גיבוי מקצועי, אשר לרב מציעים חבילות משולבות, שבהן כלולים גם גיבוי בענן וגם גיבוי מקומי. היתרון של גיבוי בענן, זה אפשרות לגשת לגיבוי בכל עת מכל מקום, בתנאי שקיימת  גישה לרשת. בדרך כלל גיבוי בענן וגם ברשת נעשה על בסיס יומי, כאשר חברה, שמספקת שירותי גיבוי מבקרת ומנטרת גם את תקינות הגיבויים. בצורה כזאת, כל העמוס ודאגה לגבי איבוד נתונים ניתן לבטל. כמובן, כמו לכל דבר, שיש לו יתרונות וחסרונות, גם לגיבוי בענן יש חסרונות, אחד הבולטים זה נושא של אבטחת מידע. אך חברות מודעות לכך ולכן כל החברות כיום מקפידים לבצע עדכונים ושדרוגים בשביל שהנתונים יהיו מגונים. שימו לב לפרט הזה חשוב ולפני שאתם סוגרים חוזה עם החברה תבדקו את הנושא לעומק. כמו כן  תבררו עד איזה מספר גרסאות תוכלו לשחזר במידת הצורך? האם יש לחברה שירות לקוחות זמין ומקצועי? תקראו גם המלצות.

סיכום

לסיכום: לגיבוי מידע בכל העסקים ללא יוצא דופן יש חשיבות רבה. במידה וגיבוי לא נעשה בזמן ומערכת נפרצה או קרסה מסיבה של תקלה מכאנית או לוגית, אנשי מקצוע יכולים לאבד קבצים, תמונות ופרויקטים חשוב וכתוצאה מכך לחוות הפסדים. חשוב לזכור, שאם ובמקרה, בכל זאת לא היה גיבוי והכל הושבת ניתן לפנות למעבדה מקצועית המבצעת שחזור מידע, שבה צוות המומחים בעזרת ניסיון וכלים טכנולוגיים מתקדמים יכול להציל את הקבצים הנדרשים. למרות שאחוזי ההצלחה הם גבוהים ונושקים ל100%, עדייו יש מקרים מעוטים שבהם שחזור נעשה בצורה חלקית או שלא ניתן לשחזר כלל. בשביל לא להיות במצבים כאלו, חייבים תמיד לזכור ולבצע גיבוי.