כל מה שרציתם לדעת על שיווק ופרסום ברשת

התפתחות בעולם הטכנולוגיות משפיעה על מגוון הענפים ובניהם גם צרכנות, פרסום ושיווק. היום נדבר  קצת על הסוגים השונים של פרסום, על יתרונות וחסרונות של פרסום ברשת באופן כללי. בואו נתחיל.

יש לא מעט סוגים שונים של פרסום באינטרנט והכי נפוצים ומוכרים בניהם: פרסום ברשת החיפוש, פרסום ברשת המדיה, פרסום בעזרת מיילים, פרסום ברשתות חברתיות ועוד. כמובן, שלכל אחד מהסוגים יש את היתרונות וחסרונות משלו, אך על זה נדבר יותר מאוחר ועכשיו נתייחס ליתרונות של פרסום ושיווק ברשת באופן כללי. בין היתרונות ניתן לדבר על חשיפה מטורפת. היום זמן מסך כבר מגיע למימדים מפלצתיים. אם פעם לצורך חיפוש מידע היו משתמשים בספריות ואנציקלופדיות אז היום הכל ניתן למצוא בגוגל, יאנדקס ואחרים. כבר לא נדבר על ביקור וביצוע רכישות בחנויות. תקופת הקורונה ספקה הוכחה מאוד משמעותית לכך שכל עסק חייב להיות נוכח באינטרנט. דרך אגב זה אינו משנה אם מדובר על מוכר וילונות או כסאות נדנדה, מורה ליוגה או עורכך דין.

כל מה שרציתם לדעת על שיווק ופרסום ברשתפרסום ברשת ניתן להפעיל ולהקים כמעט בכל תקציב ולכן זה יכול להתאים גם לארגונים ענקיים וגם לבעלי העסקים קטנים. בנוסף ניתן פרסום ברשת מאפשר להגדיר ולטרגט את קהל היעד. למשל אם נדבר על סלון לשמלות כלה אז קהל היעד יהיו נשים מאורסות או רווקות, נשים שמתעניינים באולמי אירועים, דיג’י לחתונה ועוד.

פרסום ברשת אינטרנט מאפשר גם להקים רימרקטינג. בעזרתו ניתן להזכיר בפעם נוספת על שירות או על מוצר לאותם אנשים שכבר התעניינו בהם לפני זה. לדוגמא: אם מדובר על אתר של חברת תיירות המציעה כרטיסי טיסה למגוון יעדים, אז אותו גולש שנכנס לאתר של החברה יראה לאחר מכן את פרסומים של אותה חברה בכל מיני האתרים כמו WALLA, YNET, YOU TUBE  ועוד מיקומים נוספים. יתרון נוסף זה אפשרות לקבל סטטיסטיקות יחסית מדויקות לגבי כל מה שמתרחש.

אבל כפי שכבר הזכרנו לא הכל “וורוד” בעולם הפרסום בדיגיטל. בין החסרונות ניתן לצין תחרות גבוהה בתחומים מסוימים. כמו כן לרב הטעויות יהיו כרוכות בהוצאות. לצורך הקמת קמפיין פרסום יעיל חייבים להכיר כלים לצורך ביצוע אנליזה של נתונים המתקבלים ולעתים זה לא כל כך פשוט.

לסיכום: פוטנציאל פרסום של העסק ברשת אינטרנט עצום ולכן לא כדאי לוותר עליו, אבל יחד עם זאת מומלץ מאוד לבצע סקר שוק, להתאים את הסוג של הפרסום לאופי של העסק וכמובן להיות עם יד על הדופק. לעקוב אחרי התוצאות ולבצע שינויים במידת הצורך.