המלצה לחברה טובה לשחזור מידע

לעתים נדירות קורה, שמחשב מתקלקל ויחד איתו נעלמת גישה לנתונים וקבצים חשובים. לאחר הלם של מספר שניות מתחילים להתרוצץ מחשבות מה לעשות, האם יש אפשרות לשחזר את אותם הנתונים? היום בעידן האינטרנט, הפעולה הראשונה שנעשית זה חיפוש פתרון ברשת במכשיר אחר, כמו טלפון. מקלידים שחזור מידע, רואים את כל התוצאות וזה קצת מרגיע, כי אם יש כל כך תוצאות אז מקרים כאלו נפוצים, וזה אומר שיש פתרונות ולא הכל אבוד.

לאחר שיטוט קצר הפאזל מתחיל להתחבר. ניתן לנסות לשחזר לבד באמצעות תוכנות למיניהן לשחזור מידע או לפנות למעבדה מקצועית. למרות שיש חילוקי דעות לגבי ביצוע שחזור לבד, עדיין זה מושך תשומת לב של אנשים. כאן מתחילה ההתלבטות: האם לנסות בכל זאת לבד, למרות שלא ממליצים ולמרות שיכול להיגרם נזק לקבצים או לא? בדרך כלל אנשים ינסו להיזכר איזה קבצים יש בכונן ועד כמה הם חשובים. עוד פרמטר שישפיע זה גיל של אותו בן אדם. כבר הוכח, שאם מדובר על אנשים בני 50 ומעלה הם בדרך כלל יעדיפו לפנות לאנשי מקצוע. לכן יחפשו המלצות לחברה טובה לשחזור מידע, שתעשה שחזור דיסק קשיח בצורה מקצועית ומהירה. אם מדובר על אנשים צעירים, אז לרב הם ינסו לבצע את השחזור לבד. מה תהיה התוצאה זאת שאלה. אבל ניסיון כן יהיה שם.

המלצה לחברה טובה לשחזור מידע

עוד דבר מעניין שניתן עליו לשים לב, זה הצמדה להנחיות. הרי אם היו מבצעים גיבוי לנתונים, אז האנשים לא היו לחוצים מהמצב של תקלה במחשב ואיבוד גישה לקבצים, לכן כאשר לאנשים בגילאים 50 פלוס יסבירו את הרציונל של ביצוע גיבוי, לרב הם יתחילו לבצע אותו. לעומתם הצעירים, לא כל כך מתרגשים מהמצב ולכן לא תמיד יבצעו גיבוי גם לאחר המקרה.

למה בעצם לחפש המלצה לחברה טובה לשחזור מידע ולא לנסות לבד?

לזה יש כמה סיבות. קוסם כל אם אתם פונים לחברה מקצועית, אז היא שומרת על הפרטיות שלכם, שזה אומר שהמידע שהיא משחזרת היא לא מעבירה לצד שלישי. לעומת זאת, אם אתם עושים שחזור בעזרת תוכנה כלשהי אז אין לכם אפשרות לדעת למי עוד חושפים את הקבצים שלכם.

דבר נוסף, כאשר אתם משחזרים בחברה, שהגעתם אליה לאחר שחיפשתם המלצה לחברה טובה לשחרו מידע, אז זה אומר שאנשים השתמשו בשירות שלאותה חברה ונשארו מרוצים. למשל, אנחנו השתמשנו בשירות של חברה דוקטור דיסק, ברגע שקרס מחשב ולא הצלחנו להחזיר אותו לחיים. החברי מהחברה היו מאוד מקצועיים, בשיחת טלפון הנחו אותנו מה צריך לעשות. אחרי שקיבלו את המחשב ואת הדיסק החיצוני הנוסף ( לצורך העברת קבצים משוחזרים), שלחתנו אותם בעזרת שליח מטעמי החברה, מאוד מהר יצרו אתנו קשר והסבירו מה הם הולכים לעשות. לאחר מכן קיבלנו רשימה של קבצים שניתנים לשחזור וגם את העלויות של הכל. לאחר שאישרנו שאנחנו מעוניינים בשחזור, הם העבירו את הקבצים לדיסק נוסף ששלחנו ושלחנו לנו הכל בחזרה עם השליח. צריך לציין, שהם שחזור את כל הקבצים שהיו במחשב שלנו. גם הסבירו שמכיוון שלא נעשתה אף פעולה עם המחשב לעומת אלו שהם אמרו, אז הייתה כזאת הצלחה. בדיוק אז סיפרו שלפעמים אנשים מנסים לבצע שחזור לבד ואז חלק מהקבצים נדרסים וקשה, עד בלתי ניתן לשחזר אותם. אבל מאז למדנו לקח והתחלנו לבצע גיבוי.