אתר רגיל או דף נחיתה

הרבה פעמים אנשים או יותר נכון בעלי עסקים, המעוניינים בנוכחות ובשיווק ברשת מתלבטים בין שתי תצורות: עמוד נחיתה או אתר מלא. בשביל שהבחירה לא תהיה כל כך קשה, קבלו הסברים על כל אחת מהצורות וכך תוכלו לקבל החלטה מושכלת מה בדיוק מתאים לעסק שלכם. למרות שהתצורות נראות כמעט אותו דבר ודורשות אותן פעולות בהתחלה, כמו בנייה, רישום דומיין ורכישת חבילת אחסון עדיין יש ביניהן הבדלים.

מה הם הבדלים בין דף נחיתה ולבין אתר

 

דף נחיתה הוא מאוד ממוקד ונבנה במטרה לפנות לקהל ייעודי עם הצעה ייחודית ולגרום לגולשים להיכנס לאינטראקציה איתנו, להירשם או להשאיר פרטים. בדף נחיתה בדרך כלל לא תהיה אפשרות לעבור למקום אחר. אלא תהיה קריאה לפעולה מודגשת וברורה.

לעומתו זאת אתר משמש למגוון מטרות ולכן מורכב מכמה אלמנטים, שכל אחד מציג מידע אחר לגולש. דבר ראשון הוא יספר לגולשים את סיפור על עסק/מותג, להציג תמונות או סרטונים, לתת מידע על שירות או לאפשר רכישה מקוונת של מוצרים. בעקבות זה גם התוכן של שני דברים שונה. בדף נחיתה אין צורך להעמיס במידע וצריך לשמור קו עיצובי נקי, בעמודי האתר בדרך כלל תראו את הטקסט יותר ארוך, יותר מקיף ומפורט. האתר יכלול ויציג לגולשים גם תפריטים שונים, שיעזרו לגולש לעבור בין העמודים  השונים באתר ולקבל יותר מידע על העסק.

 

אתר רגיל או דף נחיתה

אתר רגיל או דף נחיתה – למה לא גם וגם?

 

השיקול הנוסף שצריך לחשב בקבלת החלטה האם לבנות עמוד נחיתה או אתר – זה ההבדל בין מקורות התנועה לאתר ולדף נחיתה. למרות שלא ניתן להגדיר אותה בצורה מדויקת. אבל בדרך כלל לעמוד נחיתה התנועה תגיע בעקבות פרסום באמצעות כלים שונים. לעומת זה לאתר תגיע תנועה מגוונת ממגוון רחב של מקומות. זה יכול להיות דרך מנועי חיפוש, הקישורים המפוזרים באתרים אחרים, מרשתות חברתיות ועוד. מכאן תוכלו להבין גם שהדרך שיווק של דף נחיתה ועמוד של האתר תהיה שונה.

מה בכל זאת דומה?

 

למרות כל ההבדלים, יש גם כמה פרטים דומים.  שניהם יכולים להיות בעלי אותו דומיין. כפי שכבר נאמר לפני מומלץ מאוד לרכוש דומיין שיהיה מזוהה עם שם המותג או שירות שאתם מספקים. כמובן, במקרה הזה גם לדף נחיתה וגם האתר הם בעלי URL .בעזרתו ניתן לשלוח ולשתף את העמודים לאחרים.

כמובן, מבחינת התוכן והעיצוב ישנם דברים שיכולים להיות דומים ומשתופים. כאן, גם המקום לדבר על העיצוב של עמוד נחיתה, שבדרך כלל יכלול כמה פרמטרים זהים לאתר. למשל: לוגו של העסק,  צבעים, שהשתמשו לבניית האתר. גם בעמוד נחיתה וגם באתר תוכלו להכניס טופס שבעזרתו תהיה לגולש אפשרות  לפנות אליכם. הוא ממלא פרטים והטופס נשלח אילכם.

לאחר שקראתם את כל הסקירה, תוכלו לבחור באיזו תצורה יותר מתאים לכם להשתמש.