איך לבחור דומיין?

בחירת דומיין – זה אחד מהשלבים המקדימים בתהליך של הקמת האתר. יש לזה גם הסבר מאוד פשוט – דומיין זה סימן זיהוי של העסק שלכם ושל הנכס בדיגיטלי. הוא אחד מהסימנים שאליו נחשף גולש וגם בוחר האם האתר הזה רלוונטי וכדאי לבקר בו.

יש לא מעט כללים וטיפים שיכולים לסייע בבחירת דומיין טוב ותואם לעסק שלכם. במאמר הזה ננסה לפרט את החשובים ביותר.

בבחירת דומיין קיימים 2 כיוונים: אחד זה לשלב בדומיין את שם של העסק או של החברה ושני, זה להציג בעזרת דומיין את שירות או את המוצר של העסק. כאשר מדובר על דומיין שמכיל את שם של החברה, אז הכל פשוט. תיקחו את השם של החברה, תרשמו אותו בעזרת אותיות באנגלית (בתנאי ששם מקורי בעברית) ולפני רכישת דומיין, רק תבדקו שהוא פנוי. זה עניין מסורבל, בדרך כלל באתר של חברה, שדרכה תרצו לרשום דומיין יש “חלון” שבו תוכלו להכניס את הדומיין שאתם בחרתם או המצאתם ולאחר אישור האתר יציג לכם אם דומיין הזה פנוי או לא. במידה והוא לא יהיה פנוי יופיעו בפניכם אפשרויות שהכי דומות לשם שבחרתם ובמידה ותמצאו דומיין שמתאים לכם תוכלו לבחור בו, אם לא אז תחשבו על משהו אחר.

איך לבחור דומיין

כאשר אתם בוחרים דומיין שיציג את השירות או את המוצר של החברה, מומלץ מאוד לא לבחור דומיין יותר מידי ארוך – 2 מילים זה מספיק וגם עדיף שיהיו קצרות עד כמה שניתן. תנסו למנוע משימוש במילים ובצירוף אותיות אשר ניתן לכתוב אותם עם שגיאות כתיב. מומלץ מאוד, שדומיין יהיה קליט, כך גולשים יזכרו את האתר שלכם ויכלו לחזור ללא בעיה. אל תשתמשו בדומיינים שמאוד דומים לחברות מתחרות, אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם עוזרים בקידום של החברה המתחרה.

עוד דרך שניתן להיעזר בה לצורך בחירת דומיין זה להשתמש בביטוי מפתח, זאת אומרת לבדוק איזה ביטוי א מילה, שקשורים לשירות שלכם או מוצרים אנשים הכי מחפשים ולכתוב. זה יכול לסייע בקידום של העסק במנועי חיפוש כמו גוגל.

מה אפשר לעשות אם דומיין שרציתם תפוס?

 

במידה וגיליתם שדומיין תופס, תמיד תוכלו לבדוק אם אותו דומיין אבל עם סיומת אחרת פנוי. למשל: רציתם דומיין ” PRIKOL.CO.IL” וגיליתם שהוא תפוס, אז תמיד אפשר לבדוק אם דומיין “PRIKOL.COM” פנוי. לפעמים זה פוטר את העניין.

דומיין “יד שנייה”

 

לפעמים יש אפשרות לרכוש דומיין “יד שנייה” אבל במקרים כאלו חייבים להיות מאוד זהירים ולבדוק היטב למי דומיין היה שייך קודם, איזה סוג של אתר זה היה. כך תמנעו מהפתעות לא נעימות.

עוד דבר מאוד חשוב: תמיד אבל תמיד, תקפידו לרשום את הדומיין על שם שלכם או של חברה, במידה והיא בבעלותכם.