איך בוחרים משרד בעידן החדש?

עשיתם שינוי בקריירה והפכתם לעצמאי כפי שתמיד חלמתם או יכול להיות שעתה סיימתם קורס ואתם רוצים להתקדם עם המקצוע שרכשתם? בכל אופן ברכותנו על החלטה לפתוח משרד משלכם. פתיחת משרד זאת פעולה שדורשת זמן, סבלנות וכמובן השקעה. בנוסף בחירה של משרד תיתן השפעה על התנהלות העסק ועם הצלחתו במקרים מסוימים.

על אילה פרמטרים לשים לב בזמן בחירת המשרד?

דבר ראשון זה המיקום. ברור שמשרד במרכז העסקים המקומי יכול להיות יחסית יקר אבל יחד עם זאת זה מרשים את הלקוחות ואת השותפים, ומשדר את הרצינות של החברה. בכל מקרה מומלץ לטייל במרכז ולהתרשם מהמקום. אך חשוב מאוד להבין שעם כל זה שזה מקום יוקרתי ונחשב אם המשרד שאתם יכולים להרשות לעצמכם הוא נמצא בפינה נידחת של המקום, או שהוא קטן כל כך שאין אפשרות לשים בו אפילו כיסא נוסף – וויתרו על “תענוג”. עדיף ללכת למקום פחות אטרקטיבי אך לבחור במשרד שיהיה בגודל המתאים, עם גישה נוחה ויראה טוב.

איך בוחרים משרד בעידן החדש

כאן בדיוק הגענו לעניין נוסף – גודל של המשרד. הגודל אמור להיות תואם לתוכניות שלכם עכשיו וגם להמשך. נניח שאתם מתכוונים בעוד מספר חודשים להוסיף לצוות עוד עובדים, אז במקרה הזה חשוב שיהיה מספיק מקום במשרד לכולם ולא ישבו כמו “סרדינים”. יחד עם זה עם התרחבות כרגע אינו עומד על הפרק בשנה שנתיים הקרובים, אז לא צריך ללכת ישר על משהו גדול.

עכשיו נדבר על הוצאות. כמובן שלגודל ולמיקום של המשרד יש השפעה ישירה על גובה של ההוצאות. כאן לא מדובר רק על דמי השכירות, אלה גם על מיסים, דמי תחזוקה וניקיון, אבטחה במידת הצורך ועוד. בכל מקרה לפני שאתם חותמים על החוזה מומלץ מאוד להתייעץ עם איש מקצוע בקשר לזכאות לקבלת הנחה בארנונה לעסקים. לעתים קרובות קורה שהבעלי העסקים נכנסים לחובות עקב חוסר ידע בנושא הנחות בארנונה. לכן עוד טרם כניסה למשרד זה או אחר תבדקו את העניין. ייעוץ מקצועי יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה.

בשביל לעשות בחירה נכונה ניתן להיעזר בייעוץ נדל”ן. לעתים קרובות חברות נדל”ן מקבלות בלעדיות על הנכסים המסוימים וגם יש להם מיומנויות מקצועיות, שלפעמים יכולות לסייע לכם לקבל תנאים יותר טובים או מחיר יותר אטרקטיבי.  בכל מקרה פנייה ליעוץ נדל”ן יכולה להפוך את מסע החיפושים שלכם ליותר יעיל ופחות מעייף.